Kolegij
Cilj kolegija je omogućiti usvajanje osnovnih znanja iz područja patogeneze zaraznih bolesti. Patogeneza obuhvaća cjelokupnu interakciju između domaćina i patogena i zahtijeva razumijevanje patogena i čimbenika povezanih s patogenom koji doprinose procesu bolesti, kao i odgovora domaćina koji može biti zaštitan ili pridonijeti patologiji bolesti.
Sadržaj predmeta je sljedeći: Osobitosti bakterijskih infekcija. Osobitosti gljivičnih infekcija. Osobitosti virusnih infekcija. Osobitosti parazitarnih infekcija.
1. Jawetz, Melnick i Adelberg "Medicinska mikrobiologija”, 1. hrvatsko izdanje (Placebo d.o.o., 2015.) (Medical Microbiology. 26th ed. New York: McGraw-Hill; 2013. Brooks GF, Carroll KC, Butel JS, Morse SA, Mietzner TA, urednici)
Studenti su obvezni redovito pohađati i aktivno sudjelovati u svim oblicima nastave. Student može izostati s 30% nastave isključivo zbog zdravstvenih razloga što opravdava liječničkom ispričnicom. Nazočnost na seminarima je obvezna. Ako student opravdano ili neopravdano izostane s više od 30% nastave ne može nastaviti praćenje kolegija i gubi mogućnost izlaska na završni ispit. Time je prikupio 0 ECTS bodova i ocijenjen je ocjenom F
Ocjenjivanje studenata provodi se prema važećem Pravilniku o studijima Sveučilišta u Rijeci, te prema Pravilniku o ocjenjivanju studenata na Medicinskom fakultetu u Rijeci (usvojenog na Fakultetskom vijeću Medicinskog fakulteta u Rijeci). Rad studenata vrednovat će se i ocjenjivati tijekom izvođenja nastave, te na završnom ispitu. Od ukupno 100 bodova, izradom seminarskog rada student može ostvariti 50 bodova, a na završnom ispitu 50 bodova.